אריק איינשטיין, השלט ליד הבית והקבר

בעיקבות אריק איינשטיין

סיור בעקבות ילדותו ותחילת דרכו של האמן זמר. ברחובות מגוריו מילדותו ועד מותו. הספורט, חוף הים, החיים בצל זוג הוריו שחקני תיאטרון האוהל, האודישן ללהקת הנחל, חצק'אל איש כסית, אברהם חלפי, להקת הנח"ל והאודישן. חברותו ארוכת הימים עם אורי זהר, הטוב הרע והנערה. ימים של תמימות בתל אביב העיר הלבנה של שנות השישים שבעים בואכה שמונים. הסיום בבית הקברות הישן של תל אביב ברחוב טרומפלדור.

עטיפת הספר מלכת היופי של ירושלים וספסל עץ

אגדות וסיפורים

סיור פולקלור ירושלמי בעקבות אגדות וסיפורים – הבית המקולל / החנות שנחצתה לשתיים / יוסי בנאי / משפחת בנאי –האגס 1 / השוק העירקי / השוק הגרוזיני/ מאפיית חבה / מוריס קציצות / משפחת נבון/ משפחת ריבלין / משפחת ולרו . סיור בעקבות החצר ובוסתן ספרדי / סיור בעקבות משפחת ארמוזה ומלכת היופי של ירושלים.

יפו

אין כמו יפו בלילות - כמאמר השיר

סיור יום/לילה לקראת ערביים בעקבות שירים תרבות וסרטים אלמותיים כגון קזבלן והשוטר אזולאי. נשוטט מככר השעון בסימטאות יפו נדבר וגם נשיר בליווי נגן וכולל שירונים. במהלך הסיור נגיע לחמאם, לגן הפיסגה, למועדון נובמבר, לאריאנה, לטיילת הנמל, לשוק הפשפשים, לרחוב 60, לשטח הגדול ולג'בלייה. נשיר את שיר הנושא מהשוטר אזולאי וגם את כל הכבוד של קזבלן. כי אתה ראשון יה קאזה. נדבר קצת על דן בן אמוץ ואבו נבוט, אפרים קישון, רביעיית התיאטרון ושייקה אופיר. קצת על תולדות יפו והקשר שלה לירושלים. מהנמל ועד מזח התפוזים. נסיים בשוק הפישפשים על כוס בירה צחה/ עראק / קפה שחור / תה.

כוסות בירה

אלכוהול זה הכל

מסלול אלכוהול בירה ובארים מקומים. הכרת תרבות שתיית הבירה וייצור בירה ישראלית. פאב בלגי, פאב אירי וקפה משובח ממיטב הברסיטות הירושלמים המכינים קפה אספרסו והפוך בקלייה מקומית ועד קפה הקיים בשוק כבר 90-11 שנים כמו קפה דנון וקפה בשקביץ.

דרך בורמה

בעקבות פורצי דרך 7 -בורמה

דרך בּוּרְמָה הישרְאלית היא דרך עוקפת ששימשה מעבר לכוחות צבא ישראלים ואספקה מאיזור קיבוץ חולדה לירושלים. דרך בורמה נסללה כדרך עפר במהלך מלחמת העצמאות מאחר שהכביש מהשפלה לירושלים נחסם בלטרון ובשער הגיא.
טיול שטח לבעלי רכבי 4X4 ברמת קושי: בינוני .אין צורך בהילוך כוח.

גרפיטי

גרפיטי בשוק

מסלול אומנות ותרבות בשוק. שלל ציורי גרפיטי ואומנות בפסלי רחוב וציורי קיר שנעשו בפרוייקטים של בית ביתא בנמא בקרבת השוק בבתי סיידוף המעטרים את קירות בתי וחניות השוק בשלל עבודות אומנות מרהיבים.

העיר העתיקה

העיר העתיקה ירושלים

העיר העתיקה בשטח של 0.9 קמ"ר (0.35 מ"ר) בתוך העיר המודרנית של ירושלים. העיר העתיקה היא ביתם של כמה אתרים בעלי חשיבות דתית מרכזית: הר הבית והכותל המערבי ליהודים, כנסיית הקבר לנוצרים וכיפת הסלע ומסגד אל אקצא למוסלמים. היא נוספה לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו בשנת 1981.
באופן מסורתי, העיר העתיקה חולקה לארבעה רבעים לא אחידים, אם כי הכינויים הנוכחיים הוצגו רק במאה ה -19. כיום, העיר העתיקה מחולקת באופן גס (הולכת בכיוון השעון מהפינה הצפונית-מזרחית) אל הרובע המוסלמי, הרובע הנוצרי, הרובע הארמני והרובע היהודי.

הר הבית

הר הבית

סיור מעמיק בכל אתרי הר הבית באזורים המותרים ליהודים. בהר הבית מבנים רבים המקודשים לשלוש הדתות המונותיאיסטיות. בהר יש מבנים עתיקים רבים מהתקופה הביזנטית. מהבניינים הצלבניים המרהיבים (קפלת זכריה) וכלה בבניינים האסלאמיים של הרב הוד והדר (בית אומאיה), נבקר בכולם. לפני הכניסה לבית המקדש אתן תדריך מדויק לגבי ההוראות וההכנות לכניסה להר הבית.

עמק יזרעאל

טיול מזמר בעקבות שיר העמק

נופיו המרהיבים של עמק יזרעאל, מקום כהשראה למלחינים ויוצרים בזמר העברי ובראשם נחום היימן. בסיור זה נבקר בעמק יזרעאל - מקום מגוריו של נחצ׳ה.
נחום ליווה לאורך תקופה ארוכה מאוד את השיר והזמר הישראלי עברי. “אבל מרדה בי תשוקתי. היה מקסם ילדות, הייתה גם סערה בזרועותיי. אני יודעת שהדליקה אש זרה את לילותיי.”
מתוך: “כמו צמח בר”

Jerusalem Picture

קמח, תורה, סייפא ושעשועים

סיור ברחובות מאה שערים - בתי אונגרין, שבטי ישראל, ככר השבת, רחוב גאולה ושוק מחניודה. ממאפיות בנות 200 שנה ועד למאפיות חדישות בהן אופים כל הלילה את חלות השבת עד שעות הבוקר המוקדמות. האברכים ותלמידי הישיבה מגיעים לעיר לשבת ומבלים בבתי האוכל המוכן של הקיגל ירושלמי והצ'ולנט ומסתובבים בין המאפיות. זוהי נקודת המיפגש בין העולמות והחצרות החסידים הירושלמים.
משם נגיע לשוק מחניודה עם הפאבים וסצנת הסטודנטים המבלה בעיר בימי חמישי. אוירה של כייף ותרבות. את הצ'ולנט נסיים על כוס בירה או סיידר חם בחורף.